Stanislava Tothová

Ahoj, jmenuji se Stanislava Tothová a jsem absolventkou oboru Oděvní design na Střední uměleckoprůmyslové školy v Karlových Varech. V současné době studuji Dějiny umění na FFUK.  Oděvní tvorbě se věnuji od dětství – strojovému šití,  ručnímu šití, ruční výšivce, pletení i dalším textilním technikám.

 Vyrábím oděvy na zakázku i autorské kolekce, zaměřuji se především na oděvy pro denní nošení, ale také navrhuji a tvořím taneční a historické kostýmy. Oděv pojímám jako prostředek k vyjádření svého nositele, jemuž má věrně sloužit dlouhé roky.

 Oversized minimalistiké střihy a hladké siluety volím proto, aby vynikly estetické i funkční přednosti kvalitního materiálu. Pracuji zejména s přírodními materiály, a pokud to lze, vybírám materiál z deadstocku nebo materiál zbytkový.  Upcyklace však není vždy možná a účelná, v takovém případě doporučuji investici do nadčasového oděvu prvotřídní kvality, ideálně lokální výroby.

 Vlnu z Wooltrade.cz jsem si oblíbila pro tvorbu dámských i pánských kabátů, len používám do podšívek, ale také jako nejvhodnější materiál na šaty, které lze nosit celoročně.

Více o mé práci můžete mrknout na mém:Facebooku nebo  Instagramu

Líbí se vám tvorba Stanislavy Tothové? I vy můžete využít naší široké nabídky vlněných a lněných látek.

Nebo si objednat kompletní Vzorník a získat tak slevu na další nákup.

Váš Wooltrade.cz