Šermířský tým Servus Bellum v minulém roce oslavil pět let své existence.

V současné době se primárně věnuje scénickému ztvárnění šermu a boje vůbec. Snaží se při tom o kompromis mezi autentickou a divácky zajímavou podobou soubojů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proto při tvorbě choreografií vycházíme z dobových materiálů a poznatků.  Dále pravidelně navštěvujeme  semináře předních lektorů technik dobového šermu a současných trendů divadelní i filmové praxe.

 

 

Protože většinu z nás přivedl k této činnosti zájem o historii jako takovou, vystupujeme v oděvech, které splňují úroveň tzv. koukatelného minima. Vidíme v jejich využití řadu výhod.

Zejména jsme přesvědčeni o tom, že abychom podpořili atmosféru daného představení, je zapotřebí kvalitní výprava. V našem případě dobově vypadajícími oděvy, ale i zbraně, části zbroje, doplňky a výstroj vůbec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vzhledem k tomu, že se zúčastňujeme, byť jen zcela okrajově, různých dobových rekonstrukcí, dbáme na to, aby střihy i materiál odpovídaly dané době a lokalitě. Ve vlně a lnu nás tak můžete vidět např. v roli měšťanů z druhé poloviny 15. století, německých landsknechtů, legendárních mušketýrů, ale okrajově i římských legionářů, či chorvatského hraničáře z doby války sedmileté.

 

 

Kontakt:  ServusBellum -FB

Youtube: Servus Bellum -video

 

Líbí se Vám tento článek a chtěli byste získat    5 % slevový voucher  na další  nákup ?
Neváhejte a dejte nám o sobě vědět.

(pošlete nám krátký článek o Vás či vaší skupině s fotkami kostýmů ušitých z (nejen) našich vln )

na email: info@wooltrade.cz

 

Děkujeme a u další Vaší tvorby nashledanou.

Váš WoolTrade.cz